طراحی pcb چند کاناله


طراحی pcb در نرم افزار آلتیوم را عموماً می توانید از منابع مختلف یاد بگیرید. مطلبی که الان می خواهم درباره آن صحبت کنم کشیدن pcb به روش متداول نیست. فرض کنید که مداری با چند ورودی می خواهید طراحی کنید. هر کدام از ورودی ها در شماتیک زیر به عنوان نمونه مشخص شده است.

کشیدن مدار کلی وقتی تعداد ورودی‌ها محدود باشند در حالت عادی امکان پذیر است. ولی فرض کنید ورودی‌ها تعداد بیشتری داشته باشند مثلاً ۳۲ تا. تعداد ورودی ها خیلی زیاد نیست ولی ۳۲ تا مثل مدار بالا را باید در شماتیک بکشید یا برای راحتی کپی کنید. حال فرض کنید بخواهید تغییر روی مدار بدهید روی همه المان های مشابه باید این تغییر انجام شود که می توان از منو Find similar object استفاده کرده و مشخصه مربوطه را تغییر داد. با همه این اوضاع و صحبت هایی که شد طراحی بالا ایرادات اساسی دارد. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شماتیک نمونه
  1. مدار کلی بسیار شلوغ است و در صورت تولید مستندات و نقشه برای استفاده کاربران این نقشه خوانایی لازم را ندارد.
  2. زمانی که بخواهید شماتیک به pcb وارد کنید هر کدام از ماژول های بالا قطعات شان جدا جدا و دسته‌بندی نشده و کاملاً نامرتب به pcb وارد می شود و کشیدن pcb در این حالت بسیار زمان بر و مشکل است.
  3. اگر در موقع کپی کردن اشکال ایجاد شود پیدا کردن این اشکال سخت است.

نرم افزار آلتیوم برای جلوگیری از این مشکلات multi channel pcb design را پیشنهاد می دهد.
در این روش کل مدار بالا را در یک شماتیک جداگانه می کشیم. سپس بلوک مربوط به آن را در شماتیک مادر ایجاد می کنیم. تا اینجای کار فقط یک نمونه از بلاک داده شده را داریم. شکل زیر را برای توضیحات بیشتر ببینید.

نمونه بلوک معدال با شماتیک Opto


برای شروع کار ابتدا باید نام بلوک را به صورت زیر تغییر دهید:

(شماره آخرین کانال , شماره اولین کانال , نام شماتیک)Repeat

اگر اسم شماتیک ما Opto.SchDoc باشد و تعداد ۳۲ نمونه از آن را بخواهیم عبارت بالا به صورت زیر می شود:

Repeat(opto, 1, 32)

به محض این که عبارت بالا را به جای نام بلوک بگذاریم شکل بلوک تغییر کرده و چندتایی می شود.

حال باید پورت های بلوک را مشخص کنیم در شماتیک زیرمجموعه opto که در شکل بالا مشخص است پورت ها را به صورت نشان داده شده قرار می‌دهیم. حال به شماتیک مادر باز می‌گردیم نام پورت که در بلوک مشخص است به صورت زیر تغییر می دهیم:

(نام پورت)Repeat

که برای شماتیک می شود:

Repeat(In1)

سپس یک سیم به بلوک وصل کرده و نام نت آن را نیز قرار می دهیم. بعد از آن خط باس را به این سیم متصل کرده و بسته به تعدادی که از بلوک تکرار می‌شود نام باس را مشخص می کنیم. دقت کنید که نام باس باید هم نام نتی باشد که به باس متصل است. اگر این دو نام متفاوت باشند اتصالات در pcb به هم وصل نمیشود.

نحوه نامگذاری پورتها

در شماتیکی که کشیدیم به عنوان شماتیک زیرمجموعه opto یک نتی داریم که می‌خواهیم در همه شماتیک ها به هم وصل شوند (نت Out). برای این منظور باید در بلوک شماتیک در شماتیک مادر نام پورت را به صورت معمول بگذاریم و سیمی که به آن متصل می شود نیز به صورت معمول یک نام برایش بگذاریم. در این صورت در تمام شماتیکهای تکرار شده این نقطه به هم متصل است. حال وقتی این شماتیک را در pcb آپدیت می کنیم هر کدام از این بلوک ها در یک room می‌آیند و کشیدن pcb را بسیار راحت تر می کنند.
اگر به اسم المان های تکرار شونده در pcb دقت کنید بعد از هر نام هر المان از شماتیک زیرمجموعه یک علامت آندرلاین و سپس شماره زیر مجموعه می آید. بنابراین نام گذاری المان های شماتیک تکرارشونده نیز به این صورت است. با توجه به اینکه اگر در pcb یک المان را کپی کنید نام المان با یک علامت آندرلاین شماره می‌خورد می‌توان شماتیک اولیه را طوری نام‌گذاری کرد که فقط pcb یکی از نمونه ها را کامل کرد و بقیه را کپی نمود. خودتان در مورد نحوه نامگذاری فکر کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *