با استعانت از خداوند متعال این وبسایت به هدف آموزش میکروکنترلرها و طراحی مدارات دیجیتالی به زبان ساده طراحی گردیده است. سایتهای زیادی هستند که به بحث آموزش میکروکنترلرها و مدارات دیجیتال می پردازند. ما در این وبسایت بنا داریم که آموزش میکروکنترلرها را به صورت پروژه محور بیان کنیم. یعنی در هر مبحث ابتدا مداری طراحی می شود. سپس شروع به آموزش از طریق انجام آن پروژه خواهیم کرد. هر پروژه دارای فایلهای برنامه نویسی شده فیلمهای آموزشی و مدارات الکترونیکی است که به دوستان ارائه می گردد. امید است با انجام این مهم نقش کوچکی در پیشرفت میهنمان داشته باشیم. ساختار بیان مطالب در سایت به صورت زیر است:

  1. ارائه آموزش های کلی برای آماده سازی جهت یادگیری میکروکنترلرها
  2. ارائه آموزش نرم افزارهای مورد نیاز برای هر میکروکنترلر (به صورت فشرده)
  3. ارائه آموزش هر مبحث در میکروکنترلرها
  4. ارائه فایل های برنامه و شماتیکهای مداری و فیلمهای آموزشی در کانال تلگرام سایت و آپارات
  5. ارائه پروژه های بیشتر برای آشنایی بهتر با مباحث

اولین میکروکنترلری که معرفی خواهد شد میکروکنترلر AVR خواهد بود. پس از آن به ترتیب میکروکنترلرهای دیگر آموزش داده خواهد شد.

مباحث ارائه شده فقط محدود به میکرو کنترلرها نخواهد بود و مباحثی چون منابع تغذیه، نرم افزارهای کاربردی مهندسی برق، نکات لازم برای طراحی مدارات دیجیتال، طراحی PCB مدارات الکترونیکی و طراحی مدارات آنالوگ در سیستم های دیجیتال از جمله مباحثی خواهد بود که در سایت ارائه خواهد شد.

بحث پرسش و پاسخ ذیل هر مبحث آموزشی وجود خواهد داشت ولی تاکنون تصمیمی جهت تأسیس انجمن گرفته نشده زیرا مطالبی که در سایت ارائه می گردد نوعاً دارای منابع معتبر بوده و از این جهت وجود انجمن با توجه به موجود بودن آن در سایتهای دیگر ضروری نخواهد بود.